21 Ağu 2010

Kanalı bulabilmek için uydu ayarlarınızla oynamayın!

İlk yazı en zoru olsa gerek… Amaç kendini tanıtmaksa eğer bunun yolu her zaman kelimelerim olmalıdır, yaptıklarım, gördüklerim veya düşüncelerim değil...

Bana göre sıralamada beterlik kolaydan zora doğru şu şekilde,

Konuşmak,

Okumak,

Yazmak...

İlkini herkes yapıyor, ikincisini bazıları yapıyor ama üçüncüsünü herkes yapamıyor, yaptığını zannedenler hariç...

Çok sıkıntılı olduğunu daha ilk satırlarda gayet net söyleyebilirim.

Giderek herkesin birbirine benzediği, aynı şeyleri yaptığı, birbirine benzer şeyleri giydiği, benzeşmiş hayatlarımızda her nedense tökezlediğimizde, düştüğümüzde veya kaybolduğumuzda bunu sadece kendimiz yaşıyormuşçasına yalnızlaşmamız ve içimize kapanmamız sizce de çok komik değil mi?

Bence bloglar her şeyden önce bunun için yazılmalı. İyi veya kötü, güzel veya çirkin, tatlı veya acı bu yaşadığını senin dışında da yaşayan birileri var… Yalnız değilsin… Kimse kendisini yalnız hissetmesin..

Şimdi ilk yazıdan çok ağır girdiğimin farkındayım . Sadece derinleşme ve ağırlaşma konusunda ciddi bir potansiyel barındırıyorum içimde.

Yaşım 36…İsmim Eylem… Erkek olduğumu belirteyim de kimse bayan yanına düştüm diye heveslenmesin koltukta...

Bazı arkadaşlarım bilir ben çoğu zaman hayatımda bir ikinci kanal olduğundan bahsetmişimdir. Yani gündelik koşuşturmadan uzak, herkesin içine giremediği ve birinci kanaldan tam anlamıyla zıt bir kanal bu...

Elimden geldiğince ve yine elimin sansürleme girişimlerine rağmen ikinci kanalda hissettiklerimi de sizlerle paylaşacağım.

İkinci Kanala hoş geldiniz!

1 yorum:

  1. İlk yazı, blogun gidişinin özetidir derler. Senin ilk yazının bundan sonrakileri de okutacağı ve başarılı olacağı belli..
    Bloggerlar arasına hoşgeldin ;)

    YanıtlaSil